Grozs

Ineses raksti

Par mums, viņiem un citām

autors: INESE PRISJOLKOVA

Pēdējā laikā manā mājas lapā burtiski aug sadaļa „jautājumi un atbildes” un droši vien tādēļ arvien biežāk saņemu konkrētus jautājumus arī uz e-pastu. Arī šoreiz tā bija un mēs ar šī jautājuma iesūtītāju sarakstē vienojāmies, ka šis temats varētu būt aktuāls arī citām sievietēm.

Iekopēšu Tev te vēstules citātu, lai pēc tam varam par šo tēmu parunāt:

„….Man ir 45 gadi, labs vīrs. Vīram joprojām ir liela interese par seksu un arī ar potenci viss kārtībā … , viņš par mani rūpējas un mīl ….liekas, ko vairāk var vēlēties, bet man vairs to negribas… un tikai tāpēc, ka apzinos, ka ne jau es esmu tā, kas iedvesmo viņu… es esmu tikai reāli pieejamais līdzeklis… visbiežāk mīlējoties man ir sajūta, ka mēs vienkārši izmantojam viens otra ķermeni (jo cita pieejama nav ). Jo es redzu kā viņš ar acīm seko katrai pievilcīgai sievietei. Esmu viņam teikusi, ka man tas ir nepatīkami un sāpīgi. Un viņš cenšas … bet nesanāk

Man pat negribas iet ar viņu uz pasākumiem, kur ir daudz jaunu, skaistu, seksuāli pievilcīgu sieviešu (par pludmali vispār nav ko domāt, tur es eju viena) … es redzu un jūtu kur klejo viņa domas un skatiens … pēc tam viņš ir ļoti aktīvs uz seksu, bet man nav prieka, jo es jūtu, ka tas nav manis dēļ … manī pretīgumu rada arī jebkuri kailfoto žurnālos un seksa ainas filmās, man nepatīk kā viņš uz to skatās. Agrāk tā nebija. Par šo problēmu es pat rakstīju uz vienu psiholoģijas žurnālu, bet saņēmu eksperta komentāru – kā es vispār varu zināt ko otrs domā… bet es zinu, jo jūtu …
Šī situācija visticamāk ir man paredzēta, lai es kaut ko mācītos … to es saprotu … bet man nesanāk šo situāciju pieņemt ar mīlestību. Varbūt Tu varētu man kaut ko ieteikt vai kaut kā komentēt?
Ja tas palīdzētu arī kādai citai, varētu šo jautājumu arī publicēt mājas lapā, jo es zinu, ka tas ir aktuāli ne man vienai. ..”

Vai atpazīsti šādu situāciju? Vai esi kādreiz jutusies līdzīgi? Es esmu. Tas bija vēl pirms manas laimes terapijas. Tas bija toreiz, kad pašapziņa bija ļoti zema un man patiešām likās, ka citas sievietes ir daudz skaistākas, seksīgākas, iekārojamākas un ka mans vīrs redz tikai viņas.

Bet mēs jau zinām, ka cēlonis ir mūsos. Mēs jau zinām, ka dzīve mums pretim atspoguļoti tikai to, kā savā būtībā jūtamies.

Ir pagājis daudz gadu, kopš manām toreizējām sajūtām, pa šo laiku esmu dzīvojusi savā laimes terapijā un sapildījusies ar mīlestību, laimi, pašapziņu un manī nav trauksmes, ja redzu kā mans vīrs sarunājas pludmalē ar meitenēm slapjā peldkostīmā. Mums tā ir ikdiena. Mēs vasarā diendienā esam pludmales kafejnīcā.

Kas mainījās? Kāpēc toreiz jutos slikti, bet tagad viss ir kārtībā?

Tādēļ, ka man ir mainījusies attieksme pašai pret sevi. Un ja gadījumā Tev šobrīd ir tā situācija, kuru apraksta sieviete savā vēstulē, vai arī tā, kura man bija pirms 10 gadiem, tad ir vērts padomāt kā mainīt savu attieksmi un ļaut šai jomai savā dzīvē sakārtoties.

Sākumā Tu vari vienkārši uzdot sev jautājumu – vai es sev patīku? Vai Tev ir tā, ka Tu ieej vannas istabā un, noģērbjoties paskaties spogulī un patiešām vari sev pateikt „cik es esmu skaista”. Ja tā ir, tad ejam tālāk. Ja ne – tad šī ir atbilde kāpēc radies diskomforts.

Tātad ne jau tās citas sievietes ir „pa skaistu”, bet gan šobrīd pašai nav sajūtas, ka Tu esi visskaistākā savā formā. Un es Tev varu apgalvot, ka ar gadiem tur nav nekāda sakara. Man bija 34, kad sev nepatiku un savukārt 39 vai 40 gados ļoti, ļoti sev atkal patiku.

Lai sāktu sev patikt, ir vērts iepazīt un iemīļot savu ķermeni. Ir vērts to palutināt un samīļot. Ir vērts tam pievērst kādu laiku pastiprinātu uzmanību. Varbūt vairāk pucēties, varbūt vairāk izjust, varbūt vairāk novērtēt. Es savā grāmatā „Mana laimes dienasgrāmata” esmu aprakstījusi situāciju Itālijā, kā daudzu vīriešu ieinteresēties skatieni palīdzēja man atgūt pašapziņu šai ziņā un apzināties, ka taču esmu skaista.

Atceries – vīrietis gūst iedvesmu no sievietes skaistuma, sieviete tad, kad patīk.

Ja runājam par seksualitāti, tad arī tā ir cieši saistīta vīrietim ar vizuālo uztveri, sievietei ar uzmanības apliecinājumiem. Šo zinot, mums vienkārši ir jāiemācās pietiekoši sapildīties ar vīriešu uzmanību. Un ja kaut kādu iemeslu pēc tieši šobrīd vīrs nedod šo uzmanību, tad to iegūst kur citur – uz ielas, darbā, teātrī, pludmalē utt. Un tad, kad pārnākot mājās, būsi pašapzinīga, laimīga, jutīsies ļoti skaista un iekārojama, tad tici man – vīrs to pamanīs. Un pēkšņi viņš ieraudzīs cik sieva ir skaista un īpaša.

Nākošais jautājums, ko sev ir vērts uzdot – kad Tu pati patiešām ļoti iekāroji savu vīru? Kad Tu biji tā, kas maigi pieglaudās un aicināja viņu pamīlēties? Kad Tu biji patiešām kaisles pārņemta attiecībā pret viņu?

Dzīvojot kopdzīvē ļoti bieži gadās, ka mēs piemirstam šo īpašo pucēšanos savam cilvēkam, vai īpašo sagaidīšanas rituālu, vai īpašo sajūtu, kad tūlīt, tūlīt viņu satikšu utt. Ir ļoti svarīgi būt skaistām tieši priekš sava vīra. Tu jau zini, kas viņam patīk. Un ja viņam patīk biksēs iespīlēts dibens – tad, ok, esi tāda. Ja viņam patīk liels dekoltē, tad – dod viņam šo iespēju mieloties no Tava skaistuma. Un tad viņš nebūs badā un tad Tev nebūs jāuztraucas, ka viņš skatās uz citu sieviešu dekoltē.

Vīrieši tāpat skatīsies. Tas ir viņu dabā. Vīrišķā enerģija iedvesmojas no sieviešu skaistuma. Mums viņiem nav ko pārmest. Mums tas vienkārši ir jāapzinās un jādod šis sievišķais skaistums. Un ja mēs to dosim, tad saņemsim pretim uzmanības apliecinājumu, kas savukārt baro mūsu sievišķo enerģiju.

Ja Tevī būs kaislība pret savu vīru, tad tici – viņam būs iekāre pret Tevi. Ja Tu viņam dosi šo uzmanību – viņš to dos Tev.

Ja Tevī būs mīlestība pret viņu – viņam būs mīlestība pret Tevi.

Ja Tu būsi sievišķīga – viņš būs vīrišķīgs.

Līdzīgs pievelk līdzīgu un vīri atspoguļo to, kas ir mūsos pašās.

Ar mīlestību, Inese

Atbildēt