Grozs

Ineses raksti

Par Tamaz, Radžass, Satva

autors: INESE PRISJOLKOVA

Šoreiz parunāsim par enerģijas līmeņiem. Šie vārdi un nosaukumi Tamaz, Satva un Radžass ir sanskritā un latviskoti atbilstoši izrunai. Es tiešām neņemos iedziļināties nosaukumos, bet būtība ir ļoti skaidra un ārkārtīgi palīdz izprast enerģijas līmeņus un lietot šīs zināšanas ikdienas situācijās.

Zemākais līmenis vai zemākā no šīm enerģijām ir Tamaz. Tamaz ir zemā (netīrā, tumšā) enerģija, kurā dzīvo tie cilvēki, kas ir iekrituši atkarībās, depresijā, arī slinkumā un nekā negribēšanā. Jāsaprot, ka īslaicīgi, mēs katrs varam iekļūt tamaz enerģijā vai pietuvoties tai, bet tad mums ir jābūt gana gudriem un stipriem, lai lūgtu palīdzību no tās izkļūt. Jā – tā ir viena Tamaz pazīme, ka no šīs Tamaz enerģijas pašam ir ļoti grūti izkļūt.

Tieši tādēļ es vienmēr saku – ja Tu jau trešo dienu neko negribi, ja nav spēka ne izmagāt matus, ne saģērbties, ne saņemties kaut kur aiziet, tad ļoti sāc uzmanīties, lai neiekļūtu Tamaz enerģijā. Jo dziļāk tur iestieg, jo pašam izkļūt grūtāk. Tas ir kā purvs, kurā stiedz un stiedz bez pamata kaut kur atsperties.

Ja Tev šobrīd ir  sajūta, ka esi iekļuvusi Tamaz enerģijā, tad nebaidies palūgt palīdzību. Nebaidies „sevi uzkraut” kādam citam. Draugiem, vecākiem, bērniem, …. vienalga kam. Lai kāds Tev palīdz no turienes izkļūt un Tu kaut kad atdarīsi ar labu. Kaut kad palīdzēsi. Un galu galā – viss nāk atpakaļ un viņi noteikti savu balvu saņems.

Otrais līmenis ir Radžas. Un es gribu teikt, ka mēs pārsvarā visi dzīvojam šajā enerģijas līmenī. Šeit ir viss – mērķi un kaislības, gan labie paņēmieni kā tos sasniegt, gan apšaubāmie. Šeit ir gan mērķtiecība un pašapziņa, gan Ego un apliecināšanās, gan greizsirdība un skaudība. Viss. Šādi pārsvarā cilvēks dzīvo savu pasaulīgo dzīvi.

Un tad ir trešais- visaugstākais līmenis: Satva. Šajā līmenī ir absolūtā mīlestība un nesavtība. Šeit vairs cilvēks nejautā – kas man par to būs. Šeit mīlestības došana ir bez atlīdzības. Dodu tādēļ, ka nevaru nedot. Dodu tādēļ, lai visiem ir labāk. Šajā līmenī dzīvo viedie un apskaidrotie.

Un ir jāatceras viens likums vai viena likumsakarība – no Tamaz uz Satvu pa taisno nokļūt nevar.

Piemēram, cilvēkam, kurš diendienā lieto alkoholu un mokās paģirās un savās atkarībās, sākotnēji ir jāgrib saskatīt dzīvei mērķi (tātad iekļūt Radžass enerģijā) un tikai tad varam runāt par nesavtīgu mīlestību un absolūto tīrību.

Protams, arī Radžas enerģijai ir daudz dažādu līmeņu. Ir atšķirība vai dzīvojam tuvu pie Tamaz, bet tomēr Radžasā. Tas nozīmētu, ka kaut ko jau saņemamies izdarīt, kaut ko jau gribam, bet nu…arī slinkumam, depresijai un atkarībām ir liels iespaids uz mūsu dzīvi.

Vai arī dzīvojam Radžass enerģijā tuvu pie Satvas, kur diendienā caur mērķiem ejam uz to, lai pasaule kļūtu labāka.

Lūk – tā es izprotu šīs trīs enerģijas vai arī enerģijas līmeņus.

Protams,  tas viss ir daudz, daudz dziļāk un tam visam pāri ir tūkstošgadīga filozofija un mācība. Bet vienkāršoti un īsi es domāju, ka ir apmēram tā. 🙂

Inese

Atbildēt