Grozs

Ineses raksti

Veseli un skaisti zobi

autors: INESE PRISJOLKOVA

Kā zināms, mute ir visnetīrākā vieta mūsu ķermenī. Un visnetīrākā tā ir tieši no rīta. Saskaņā ar Dabas likumiem organisma attīrīšanās notiek tieši naktī. Tātad tieši naktī gan āda, gan mati, gan mute un zobi, attīroties paliek no virspuses netīri, lipīgi, smacīgi utt.

Tad nu ar mutes tīrīšanu būtu jādara tā. No rīta pamostoties, pirms vēl iedzer pirmo glāzi ūdens un pirms vēl ēd brokastis, paņem zem mēles pusi tējkarotes sāls (bez joda) un turi to tik ilgi, kamēr tā izkūst. Tas var ilgt kādas 5 vai 7 minūtes. Tikmēr vari iet dušā vai darīt kādus savus rīta darbiņus, bet sāls pa to laiku mierīgi kūst mutē.

Sajūta patīkama, drusku varbūt kodīga. Bet efekts ir ļoti labs, jo neviena zobu pasta tā neiztīrīs baktērijas un mikrobus no slēptām zobu šķirbiņām vai smaganu kabatiņām, kā sāls.

Cilvēks, kas man to iemācīja ir tas pats, kas mācīja prakšalanu. Un kā pats par sevi viņš stāstīja, ka viņam esot bijušas ļoti lielas problēmas ar smaganām. Tās atkāpušās no zobiem, veidojušas kabatas, kur sastājušās ēdienu atliekas, smaganas smakojušas un asiņojušas. Un tiklīdz viņš pārgājis uz zobu un mutes dobuma tīrīšanu ar sāls kausēšanas metodi, tā visas šīs vainas pārgājušas.

Man nebija tik dramatiski un es nevaru izstāstīt savu pieredzi ar mutes dobuma atveseļošanos, bet varu tikai teikt, ka tā sajūta ir ļoti, ļoti tīra, ka smaganas tiešām neasiņo un mutes dobums ir reāli tīrs.

Kad sāls mutē izkusis, tad ir vērts šo siekalu un sāls sajaukumu paskalināt pa mutes iekšpusi un pusi izspļaut. Savukārt, kamēr pārējais šķidrums ir mutē ir vērts ar tīru pirkstu pamasēt smaganas virzienā uz zobiem. Vēl noteikti vajag notīrīt mēles aplikumu. Vari izmantot jogas karotītes vai parastu tējkarotīti, bet pats galvenais –nevajag atstāt mēles aplikumu mutē.

Savukārt vai turpmāk izmantosi vai nē zobu pastu un birsti, tā ir Tava izvēle. Es izmantoju. Bet profesors, kurš man to visu mācīja, un viņa ģimene neizmanto. Un zobi viņiem tiešām ir veseli un skaisti.

Manā skatījumā šo metodi ir vērts pielietot ne tikai tādēļ, ka tas veicina mutes dobuma un zobu veselību, bet arī tādēļ, ka tas neļauj visai mutes dobuma netīrībai nonākt organismā.

Šajā te rudens periodā jo īpaši ir vērts padomāt par pretvīrusu profilaksi.

Mūsu veselība, labsajūta un skaistums ir mūsu rokās.

Tātad atliek vien darīt!

Atbildēt