Grozs

Citu autoru raksti

Māmiņas, jūs esat saviem bērniņiem vislabākās!

autors: LAURA BANDERE

Šodien es vēlos uzrunāt visas māmiņas, arī tās, kuras vēl tikai gaida savus mazulīšus ierodamies pasaulē.

Dzemdības katras sievietes dzīvē ir liels notikums, ko gaidām ar satraukumu, saviļņojumu un bažām – kā nu būs.

Katra mēs ceram uz to labāko, bet reizēm reālā situācija atšķiras no tā, ko esam sapņojušas un cerējušas.

Man arī notika tieši tā. Pēc sāpēs aizvadītas nakts brīdī, kad vajadzēja izdarīt pēdējo darbiņu, lai bērniņš būtu klāt, man vairs nebija spēka. Daktere, kura pieņēma dzemdības, ar to nebija mierā un stingrā tonī man pavēlēja, ka te nenotiks nekādi jociņi un viss ir jāizdara man un neviens man nepalīdzēšot. Ka, ja jau paliku stāvoklī, tad piedzemdēt arī esot jāmāk. Bet tas vēl nebūtu nekas, ja šī daktere, bērnam piedzimstot, neveltītu man vārdus:” Kas tad Jūs par māti būsiet, ja pat piedzemdēt bērnu nevarējāt”. Šie vārdi man nedeva mieru. Un visu pirmo bērna gadu nomocījos ar to, lai visiem pierādītu, ka esmu laba mamma. Baidījos, ka tikai kāds nepadomā, ka esmu slikta. Katra cilvēka ieteikumus kā darīt labāk, uztvēru kā pasaules galu un apstiprinājumu tam, ka esmu slikta māte.

Līdz visbeidzot kāds vieds cilvēks man pateica, ka katra māmiņa ir savam bērniņam vislabākā. Un ka man nav jābaidās, ka man nav jākonkurē, ka es jau ESMU vislabākā.

Tā sākās mans ceļš, lai es saprastu, ka man nevienam nav nekas jāpierāda. Tas jau bija daudz, ka es to visu sapratu. Grūtāk bija ar to, ka prātā bija iesēdušies tie vārdi… Bet arī ar to es pamazām tieku galā un arī šajā lietā man palīdzēja viena brīnišķīga māmiņa (kura tā ir, ja šo lasīs, varbūt sapratīs).

Bet tas, ko es vēlos ieteikt visām māmiņām ir  – neļaujiet sevi sagraut un kritizēt. Vai tad dakteris ir Dievs, ka var noteikt kādi mēs esam un kādām jābūt dzemdībām? Vai viņi ir tiesīgi spriest, kuras dzemdības ir pareizas, kuras ne? Un es savā sirdī dzemdību brīdī zināju, ka tā kā mums viss notika, bija vislabāk. Paļaujieties uz Dievu un Sargenģeļiem. Dzemdību laikā māmiņas ir ļoti ievainojamas un ļoti daudz esmu dzirdējusi, ka ārsti atļaujas izteikt piezīmes, kas atstāj sekas uz mūžu.

Un ja jums ir kāds līdzīgs gadījums, tad ziniet, ka bērniņš ir izvēlējies TEVI. Tieši tādu kāda esi. Ar visām labajām un sliktajām īpašībām. Tieši jūsu ģimenē viņš garīgi augs caur vecāku kļūdām. Un, ja bērniņam būtu vajadzīga citāda mamma, viņš nebūtu izvēlējies Tevi.

Lai kas arī notiktu atceries, ka esi vislabākā !

 

Atbildēt