Cart

Sievišķības skola

Valdzinošā sievišķība

autors: SANTA LĪVZINIECE

Tieši ar šiem vārdiem man gribas raksturot mūsu jauno kolēģi Edīti, kura nu jau vairākas nedēļas vada semināru ciklu “Patiesa sievišķība”!

Man reizēm dažādos semināros un pasākumos ir gadījies vērot ainas, kad “bilde neiet kopā ar skaņu” (par laimi tas gan ir bijis ārpus Pavasara studijas 🙂 🙂 ). Un jāatzīst – sajūta, kad man kā klausītājai “tiek nozagts ticamības moments” (slavenā Baibas Sipenieces frāze :)), nav patīkama. Tāda nu es esmu – ja vēlos ko mainīt savā dzīvē vai apgūt ko jaunu, es iešu tikai pie cilvēka, kurš mani pārliecina un ar kuru kontaktējoties novibrē tā īpašā sajūta, ka cilvēks tiešām zina, ko runā un ir to pilnā mērā “izlaidis caur sevi”. Un tas vienādā mērā attiecas gan uz fitnesa trenerīti, gan veselīga uztura konsultantu, gan mācītāju. Par Edīti es varu ar tīru sirdsapziņu apgalvot, ka viņa pilnībā atbilst visiem maniem stingrajiem kritērijiem. Jau iepriekš, kad Edīte vēl tikai apguva jauno lektoru kursu, arī Inese kādā no saviem rakstiem minēja, ka Edītei piemīt tā īstā, tā patiesā sievišķība, kas nav ietērpjama konkrētās definīcijās… Bet, lai arī netverama, tā ir sajūtama un ir klātesoša it visā – gan viņas koptēlā, gan runas veidā, gan semināru vēstījumā. Laikā, ko esmu pavadījusi kopā ar Pavasara studiju, man ir bijusi brīnišķīga iespēja vērot un klausīties daudzus izcilus lektorus un man ir ar ko salīdzināt. Tāpēc man ir patiess prieks, ka esam ieguvuši tik daudzsološu kolēģi un Pavasara studijas labāko tradīciju turpinātāju!


EDĪTE STRAUTIŅA

Edi_foto webGluži nemanot esmu iekļuvusi Pavasara studijas brīnišķīgo sieviešu pulciņā. Bet nekas jau nenotiek bez īpaša iemesla…

Esmu rīdziniece, pabeigusi bakalaura studijas sociālajās zinātnēs un ieguvusi maģistra grādu biznesa vadībā. Paralēli tam mana dzīve bijusi un ir piepildīta ar pašizglītošanos. Esmu pētījusi gan pasaules uzbūvi dažādu autoru skatījumā, gan slavenu cilvēku dzīves uzskatus, gan attiecību likumsakarības un daudz ko citu. Bet vislielāko izaugsmi man ir sniegusi cilvēcisko attiecību pieredze, esot gan meitas, gan mīļotās sievietes, gan arī mātes lomā.

Zināms, ka vīrieša joma ir sociālā sfēra, kamēr sieviete ir tā, kurai interesē attiecības un ģimene. Arī man, esot sievietei, attiecības ir svarīga dzīves daļa, un tās ne vienmēr bijušas rozēm kaisītas. Tik bieži šķita, ka to jau noteikti es nebiju pelnījusi, kādēļ man kas tāds jāpiedzīvo? Bet katra no mums droši vien var sev pavaicāt: “Vai gan es būtu es, ja nebūtu tam izgājusi cauri?” Mūs veido tas, ko esam pieredzējuši. Un mana dzīves skola ir veidojusi manī to sievieti, kāda esmu tagad. Esmu audzējusi sevī sievišķo pašapziņu pa mazumiņam vien, ar katru pārdzīvojumu pievienojot savai atziņai jaunas nianses, izdarot jaunus secinājumus. Par manu pieredzi un gūtajām dzīves mācībām kādudien runāsim klātienē.

Kopš sevi atceros, vienmēr esmu domājusi, kas es esmu, kāda ir mana misija un kāpēc mēs te visi dzīvojam, darbojamies, brīžiem ķīvējamies, tad atkal priecājamies, konkurējam, cenšamies, skrienam. Kurp tas viss ved? Vai tam visam ir kāda jēga?

Skolas laikā es domāju – zinātne taču visu jau atklājusi. Kosmoss izpētīts, fizikas un ķīmijas likumi grāmatās aprakstīti, visiem viss ir skaidrs. Kas gan te, uz Zemes, vēl var būt interesants? Vai tiešām tas ir viss?

Bērnības un jaunības mīļākā nodarbošanās man bija grāmatu lasīšana. Joprojām to daru ar prieku. Tajā pašā laikā, jo vairāk jauna uzzinu, jo vairāk saprotu, ka vēl tik daudz nezinu 🙂

Man patīk pētīt cilvēku raksturus, reakcijas, viņu attieksmi pret dzīvi un to, kā veidojas viņu likteņi. Ticu, ka cilvēka liktenis atkarīgs ne tikai no Dieva labvēlības, bet lielā mērā arī no paša pozitīvās enerģijas daudzuma, no attieksmes un virzības. Ticu arī, ka mūsu rokās ir padarīt šo pasauli labāku. Caur Pavasara studiju esmu saņēmusi milzīgu pozitīvās enerģijas lādiņu, kuru labprāt izstaroju tālāk. Tiekamies!

 

 

Leave a Reply