Grozs

Informācija par tuvākajiem notikumiem

Sievišķība un nauda

autors: INESE PRISJOLKOVA

Šodien mums atkal ir vebinārs, kuru tēmu izvēlējušās pašas dalībnieces. Un tēma tiešām vērtīga, lai neteiktu vēl vairāk…

No vienas puses par sievišķību nu jau runāts tik daudz, ka brīžiem liekas – sāk darboties atsperes princips un ja kaut ko tik ļoti “uzbāž un uzspiež”, tad gribās darīt pretēji vai vismaz nelikties par to jautājumu ne zinis, vai vēl kaut kā sevi pasargāt. Un tas ir pilnīgi dabiski, jo kamēr mums apkārtesošā sabiedrība kādu informāciju ļoti aktivizē, tikmēr grūti sadzirdēt un sajust sevi.

Vakar dzirdēju teicienu, par kuru man bija jāpadomā: “saruna nesākas līdz brīdim, kamēr otrs meklē atbildes uz jautājumiem, nevis ieklausās runātājā”. Un man liekas, ka ar to sabiedrības aktivizēto domu ir kas līdzīgs, jo – kamēr visapkārt runā par to kā vajadzētu vai nevajadzētu, mēs iekšēji sevī meklējam vērtējumu, attaisnojumu, atbildes un diezin ko, bet netiekam līdz tam, lai sajustu sevi. Lai saprastu un pieņemtu to, kā ir, un lai padomātu vai gribam vai negribam ko mainīt, un vai to darīt tagad, vai varbūt tad, kad būs citi apstākļi.

Man pašai ir svarīgi nevis uzzināt, kā būtu “pareizi”  vai “nepareizi”, bet gan kādēļ es piekūstu vai nepiekūstu, kādēļ man veicas vai neveicas, un kādos brīžos esmu laimīga vai nelaimīga.

Es tiešām ļoti vēlu sapratu, ka tad, kad visu daru pati, man beigās nav spēka par to papriecāties. Un ja ir bijis ļoti smagi pelnīt naudu, tad, to tērējot, nav nekāda prieka un gribās pietaupīt katru kapeiku. Savukārt tiklīdz sāc taupīt, tā grib negrib tā ir trūkuma un iztrūkuma pozīcija.

Izrādās, ja sieviete iziet abas daļas – gan sievišķo, gan vīrišķo, šai naudas pelnīšanas pilnā riņķī, viņai vienkārši sanāk grib negrib audzēt vīrišķību. Un pazūd vieglums, un vijīgums, un maigums un mīļums, pielavās upura loma vai agresija un beigu beigās uz laimi ar jau vairs ir krietni jāsaņemas.

Protams, periodā, kad esam vienas, tad kādu laiku tā dzīvot sanāk. Bet ja esam pārī, tad gan ir jāmēģina iekārtoties tā, lai katrs dara to savu daļu un Iņ un Jan aplis ir godīgi sadalīts. Vislabāk jutīsimies tad, ja vīrišķo daļu uzņemsies vīrietis un sievišķo sieviete, lai gan nekāda mirstamvaina nebūs, ja uz brīdi būsim samainījušies.

Zinu, ka manu vecāku ģimenē ir bijis gan tā, gan tā (bija Padomju laiki un tad vispār tur daudz ko neskatījās). Arī vīra vecāku ģimenē ir bijis gan tā, gan tā. Bet tie labākie un veiksmīgākie periodi tomēr ir tad, kad par kopējo naudu un tas pelnīšanu atbild vīrs. Nu gluži vienkārši tādēļ, ka tad sieva var neiespringt par to kā visu nomaksās, vai pietiks. Un tas jau nu gan ir fakts – ka stress un iespringšana sievišķību mazina un vairo vīrišķību (gan sievietei, gan vīrietim). Vīrietim stresa pārvarēšana ir dabiska, tas viņam tikai uzdzen adrenalīnu un vairo testosteronu. Vīrietis tieši tad jūtas vērtīgs pats savās acīs, kad ir ko pārvarējis un sasniedzis. Sievietei savā sievišķībā viss otrādi.

Esmu sākusi skatīties “Likteņa līdumniekus” un man dikti patīk tie mirkļi, kad stiprā un brīžiem šerpā saimniece Katrīna uzsver, ka “maks ir pie vīra un viņam lemšana”. Un ar to viņa ne mirkli nekļūst nevarīgāka, švakāka vai zemāka. Vienkārši – tāda ir kārtība.

Nu vārdu sakot, šodien parunāsim par dažādām kārtībām un par to kātas mūs iespaido. Par to, kā iedvesmot vīru, lai viņš kļūst veiksmīgāks. Par to kā pašām nebūt par priekšstrādnieku. Un tai pat laikā būt stiprām saimniecēm savā mājā un dzīvē.

Tiekamies šovakar. 20.00 sākas nodarbība, pirms tam no 19.00 ir iespēja čatot. Pieteikšanās uz: ineses.vebinari@gmail.com vai pa telefonu 29431408 (Aija).

Līdz vakaram!

 

Inese

Atbildēt