Valguma pasaule 3
Raksti

Kā Dieva ausī…

autors: SANTA LĪVZINIECE

Jā, tieši tā es jutos tajā septembra svētdienā, kad kopā ar ģimeni pavadījām burvīgu pēcpusdienu atpūtas kompleksā “Valguma pasaule”. Kāpēc tur nonācu? Vēl esot uz nesenās Iedvesmas nometnes viļņa,  jau bijām ķērušās pie jaunās – ziemas nometnes – idejas radīšanas un, lai īstenotu visas ieceres, nolēmām arī pameklēt jaunu norises vietu. Atmiņā pārcilāju visvisādas reiz apmeklētas vai dzirdētas vietas. Un atcerējos “Valguma pasauli”, jā, to pašu, kurā ir slavenā Baskāju taka. Jau iepriekš kopā ar bērniem esam to apmeklējuši vairākas reizes un vienmēr pēc tās atgriezos mājās gan fiziski, gan emocionāli atpūtusies un ar patiesa piepildījuma sajūtu.

Šoreiz vēl viss salikās tā, ka saimnieki nelielai domu biedru grupai bija sarīkojuši īpašu sanākšanu – Rudens sagaidīšanu Valguma pasaules labirintos un Godu laukumā, un tā nu man bija iespēja ne tikai formāli apstaigāt telpas un apkārtni, lai izlemtu “der vai neder”, bet patiešām sajust tur valdošo garu, noskaņu un es pat teiktu – filozofiju. Šī vieta neapšaubāmi ir īpaša jau pati par sevi, Dieviņš, to radot, šķiet, izmantojis visas Latvijas dabā ????????????????????????????????????pieejamās opcijas :) – te ir gan fantastisks ezers, gan upīte, pakalni un lejas un tāāādas priedes un egles kā īstā pasaku mežā. Bet – viss šis skaistums pats par sevi būtu tikai “smuka vieta”, kādu Latvijā ir ne mazums, ja tai nebūtu sava Dvēsele – Valguma pasaules saimnieki Vita un Viesturs. Tieši viņi ir tie, kas šeit it kā turpina Dieva iesākto darbu, piepildot ikkatru stūrīti ar burtiski taustāmu mīļumu, sirds siltumu un pārcilvēcīgu mieru. Mēs nespējām no šīs vietas šķirties un pavadījām tur vairāk kā četras stundas. Bērni 3 km garo Baskāju taku izgāja pat divas reizes, neizlaižot nevienu tās posmu, arī nu jau visnotaļ ledainā upīte nebija nekāds šķērslis; vīrs sajūsmināts klīda ap ezeru, fotografējot vāveru ģimeni, kura, pie cilvēku klātbūtnes pieradusi, dzīvoja savu ierasto ikLLA_7175_LLSGdienas dzīvi un ļāva sevi aplūkot burtiski no pāris metru attāluma. Es savukārt baudīju saimnieku stāstus par šo vietu, par to, kā viņi šeit darbojas un rada miera ostu – vietu, kur atspirgt dvēselei, garam un miesai…

Jau no pirmajiem šeit pavadītajiem mirkļiem man bija absolūti skaidrs, ka labāku vietu mūsu nākamajai nometnei nav iespējams atrast. Te viss ir tik ļoti “mūsu”, tik ļoti Pavasara studijas un nometņu meiteņu būtībai atbilstošs! Es zinu, ka mūsu meitenes šeit patiešām jutīsies laimīgas un no sirds pratīs un vēlēsies izbaudīt to, ko šī vieta un tās saimnieki spēj dot. Viena no Vitas un Viestura sirdslietām ir labirintu veidošana dabā. Valguma pasaulē tādi ir vairāki, pašu saimnieku rokām veidoti, un ik vienā no tiem apmeklētāji var izbaudīt dažādus rituālus. Man bija iespēja aplūkot fotogrāfijas no iepriekš notikušiem Gaismas rituāliem un man bija pilnīgi skaidrs, ka mums arī tāds būs – jaunajā Godu laukumā! Un burvīgā pirtiņa meža vidū! Un stiklotais restorāns, kurā, šķiet, mežs tūlīt ienāks pa logiem! Īpašās vietiņas meditācijām un spoguļoktagons, Labo vārdu siena, Dabas glezniņu taka, vēju zvani un Vēlēšanās celms, un vēl un vēl un vēl… Valguma pasaules teritorija ir milzīga, ja vēlēsies uz brīdi “pazust no visiem” , tādu iespēju netrūks – pa apkārtnes takValguma-pasauleām var aizklīst kilometriem tālu. Protams, nezinām, kādi laika apstākļi mūs sagaida februārī, kad esam nometni iecerējušas, bet zinu, ka, lai kādi tie būtu, Valgumā nevienam nebūs garlaicīgi. Ja sniegs būs, baudīsim vienas iespējas (piemēram, iziesim kādu no takām īpašas sniega kurpēs), ja sniega nebūs – izmantosim citas :)

Jau tagad Valguma pasaulē vari ielūkoties, apmeklējot mājas lapu www.valgumapasaule.lv. Nometne notiks no 2017. gada 10.-12. februārim un būs veltīta pašapziņas un naudas tēmai, tātad tās nosaukums – “Pašapziņa un nauda”. Iedvesmas nometnē pārliecinājāmies, ka tā saucamo “darbnīcu” ideja (dalībnieces sadalās nelielās interešu grupās uz praktiskām nodarbībām) sevi pilnībā attaisnoja un to noteikti īstenosim arī ziemas nometnē, pie tam Valgumā ir vairāki tik omulīgi stūrīši, kas prasīt prasās, lai tos izmantotu tieši šādiem nolūkiem. Iedvesmas nometnes dalībnieces arī minēja, ka patiesībā labprāt kādā no nometnēm “mazāk mācītos, bet vairāk veltītu laika sev”. Tad nu pašlaik apspriežam ar saimnieci, kādus lutināšanas (piemēram, spa) pasākumus mēs varētu iekļaut nometnes programmā. Katrā ziņā savā plānotājā šos datumus – 2017. gada 10.-12. februāris – vari droši atzīmēt jau tagad! :) Programmu un visu pārējo informāciju publicēsim jau pavisam drīz!

Uz tikšanos brīnumainajā Valguma pasaulē!


Pieteikšanās: santa.livziniece@gmail.com vai pa tālruni 28361100

NOMETNES PROGRAMMA: ŠEIT

Visa informācija par nometni: ŠEIT

 

Atbildēt