Cart

Informācija par tuvākajiem notikumiem

Šodiena

autors: INESE

Noliku mazo čučēt un šis nu ir mans laiciņš priekš sevis. Ticu, ka citu mazu bērniņu mammītes vai nu steidz izmazgāt veļu vai istabu, vai varbūt ieiet dušā vai pagulēt, bet (ar visu to, ka man arī tas kādā brīdī būs jāizdara) man ļoti gribās atgriezt sevī to sajūtu, ka vienkārši sēžu pie datora un rakstu jeb runāju – par neko. Par sajūtām. Par šodienu. Par laimi. Par mīļumu. Par to, kā viss šis mūsu dzīvēs rodas.

Man šovakar ir vebinārs. Tā ir mana ikdiena – ik pārnedēļu pirmdienās un piektdienās. Man patīk šis ritms. Man patīk šīs sarunas onlinā. Man patīk čats pirms tam. Jā…man patīk tas, ko daru. Tas kaut kā mobilizē dienu.

Šodien esmu domājusi kā savādāk iekārtot “studiju”. Parasti esmu ekrānā uz neitrāla gaiša fona, lai nekas netraucē uztvert domu un iedziļināties sevī. Bet šoreiz gribās kaut ko paeksperimentēt ar apgaismojumu un varbūt iekārtojumu. Mums mājās ir ļoti daudz puķu. Varbūt jāpadomā ko ar tām.

Ir pirmdiena. Laiks starp svētkiem. Drīz sāksies Adventa laiks. Tieši tādēļ gribās šo mieru. Iekšējo mieru, kad vienkārši vēro kā viss notiek.

Mana šodienas tēma ir “kā materializēt to, ko gribam piedzīvot”. Šī nodarbība būs praktisku paņēmienu pilna. Man pēdējā laikā vispār ļoti patīk praktiskas lietas. Nevis apcerēt kādēļ kas notiek. Bet reāli – darīt un tad redzēt, ka notiek.

Man ārkārtīgi patika mūsu NBS komandiera Graubes teiktais – ka katru brīdi mēs pieņemam lēmumus. Arī tad, kad nepieņemam, tad esam pieņēmuši lēmumu “nepieņemt lēmumu”.

Tā tas arī ir garīgā jeb smalkajā pasaulē. Ar savu darbošanos jeb bezdarbību, ar savām domām, ar konkrētību un nekonkrētību – mēs visu laiku kaut ko radām. Jautājums – vai to darām apzināti.

Šī vakara nodarbībā runāsim par to, kā to visu (lēmumi, šaubas, slinkums, bezdarbība, atbildība, bezatbildība…) pārredzēt un saprast, kas notiek, lai paredzētu ko radām.

Arī ar slinkumu mēs kaut ko radām – jautājums – ko?

Arī ar neizlēmību mēs kaut ko radām. Tikai – ko?

Ar mīļumu arī radām. Ko?

Un ar dusmām radām. Tikai – ko?

Kā saprast un kā vadīt šo visu, kas rada mūsu dzīvi, ja apzinos, ka vienīgais ATILDĪGAIS par to, kas manā dzīvē notiek, esmu es pati. Es esmu tas AUTORS savai dzīvei. Nu tik vien ir tas jautājums – vai man patīk tas, ko radu un izdzīvoju.

Man ļoti ilgu laiku nepatika. Man ārkārtīgi ilgi vispār nebija nekādas saprašanas kā viss notiek un kā rodas. Man bija grūti un es tiešām varēju tikai ciest un pārdzīvot.

Kā ir tagad?

Tagad es zinu kā viss rodas un ja salaižu ko dēlī, tad tā ir mana izvēle. Tad tas ir tāpat kā braucot ar mašīnu – visi zinām noteikumu, bet cik precīzi tos ievērojam, tas ir mūsu atbildības jautājums. Vienīgi smalkajā plānā uzreiz viss sastājas jau citās pozīcijās.

Nu – par to visu vairāk tad šī vakara sarunās. Tagad man viens maziņš sauc no ratiņiem. Šoreiz ir bijis īsais miedziņš, jo pasaule taču ir tik ļoti interesanta….

Ar mīļumu, Inese


Pieteikšanās: rakstot uz ineses.vebinari@gmail.com vai pa tālruni 29431408 (Aija)

Čatiņš sākas jau 19.00, bet sarunas onlinā plkst. 20.00 – 21.30

Vairāk informācijas par vebināriem: ŠEIT

Dalības maksa: 10.00 euro (t.sk. pvn) par vienu vebināru

 

Leave a Reply