Cart

Ineses raksti

Lai lielo lietu vērtīgumā, nepazūd mazs mīļš bērna smaids

AUTORS: Inese Prisjolkova

Lai kāda ir Tava apņemšanās, lai ko esi iecerējusi savā dzīvē mainīt, atceries, ka tas ir JĀDARA kaut kas ir savā dzīvē JĀMAINA. Bez darīšanas nekas nebūs. Bez izmaiņām attieksmē, nekas dzīvē nemainīsies.

Un ir jau labi, ja Tava apņemšanās saistās ar kaut ko praktisku – vingrot, neēst saldumus, vai skriet, tad piefiksēt to “darīšanu” ir vieglāk. Izdara un miers.

Bet ja Tava apņemšanās saistīta ar domu transformāciju – piemēram, nedusmoties vai domāt gaišas domas. Tad atceries, ka arī apzināta domāšana ir darīšana. Pieej tam pavisam praktiski un apzināti – ka tagad sekoju līdzi tam, ko domāju un man ir jauns sākums pilnīgi jaunai dzīvei.

Domās vai uz papīra šodien uztaisi trīs lietu sarakstiņu, ko Tu savā dienā izdarīsi labāk vai savādāk nekā vakar. Un piedomā – kā Tava dzīve uzlabosies vai sakārtosies dēļ šīm trīs lietām.

Ja katru dienu Tu sāc ar milzu skrējienu un visu dari, dari, dari, tad šodien varbūt kādu brītiņu padomā, ko vari izdarīt savādāk. Tos pašus darbu sarindot savādāk vai izdarīt ar citu attieksmi.

IEs tieši tāpat šobrīd esmu apsēdusies un domāju – kā izveidot savu dienu tā, lai šodiena būtu vērtīgāka, jaukāka, brīnišķīgāka kā vakardiena.

Vai vakardiena nebija jauka? Bija. Vienīgi es kaut kā tomēr piekusu. Mans šī perioda izaicinājums ir saorganizēt dienu tā, lai es nepiekustu.

Kāds ir Tavs mērķis? Kas Tev būtu jāpārkārto?

Mums ir dažādi dzīves periodi un tas, kas svarīgs, arī katrai var būt krasi atšķirīgs.

Atceros, bija man laiki, kad nekas (manā skatījumā) vērtīgs nenotika. Ka dzīve kaut kā gāja uz riņķi un es nevarēju to iegriezt ar sev svarīgiem notikumiem. Lūk, tad tai periodā, mans dienas uzstādījums būtu – izdarīt kādas trīs vērtīgas lietas sev.

Citā laikā bija ļoti daudz fiziska darba – un tai periodā mans svarīgākais uzstādījums būtu atrast iespēju atpūsties.

Vēl viens dzīves periods man bija totāli bez sazemējuma, un tai laikā tad man vajadzētu vismaz trīs notikumus dienā, kas mani sazemē.

Šai dzīves periodā man ir ļoti daudz vērtību. Viss ir vērtīgs un liels. Viss ir milzīgs. Aug mans mazais bērniņš – un tas prasa laiku. Iznāk mana grāmata “Mammīt, kāpēc tā?” un tas prasa manu uzmanību. Rakstu es šīs 100 dienu tēmas – un tas atkal man ir ļoti svarīgi. Plus ir sēņu laiks, un šodien bijām 4 stundas mežā, atvedām milzu daudzumu baraviku, visu vakaru tās tīrījām un cepām un tas atkal ir milzu notikums un laime. Ceļam māju un katru dienu tā prasa savu laiku, lai izdomātu, pateiktu, vadītu meistarus, iepirktu materiālus. Un tas prasa laiku. Aizvakar biju Valkā tikties bibliotēkā ar lasītājiem, bet vakar uz Liepāju pie skolotājiem. Un tas atkal ir vērienīgi kaut vai attālumu ziņā. Katra diena manā šai dzīves periodā ir ļoti jaudīga. Mans šīs dienas uzdevums ir atrast tai visā vērienīgumā savu sievietes mieru, laimi un mīļumu. Lai tā lielā enerģija man līdz pat vakaram dod spēku, nevis piekusumu. Lai lielo lietu vērtīgumā, nepazūd mazs mīļš bērna smaids, vīra rokas pieskāriena svarīgums vai sirsnīga saruna ar mammu vai māsu.

Manas trīs lietiņas šodienai būs”:
– Klusums, miers un laiks ar apzinātu izbaudīšanu, kad esmu viena pati;
– Spēles un nodarbes mums diviem ar bērnu tā, lai nekas nevarētu mūs iztraucēt;
– Uzmanība manam vīram, lai sajūtu to īpašo pāra sajūtu, kāda jau 10to gadu diendienā manā dzīvē ir tik svarīga.

Kādas būs Tavas trīs vērtības šodien? Ko Tu šodien izdarīsi savādāk kā vakar? Kā Tava dzīve šodien kļūs labāka.

Dienas afirmācija:
Mana šodiena ir pati vērtīgākā diena.

Inese

Šis ir fragments no katras dienas iedvesmas, kas pieejama bez maksas ik dienas facebook domubiedru grupā ”100 apņemšanās dienas”. Pievienojies tai ŠEIT un pamani, kā Tava dzīve ik dienas kļūst vēl skaistāka un gaišāka.

Leave a Reply