Grozs

Ineses raksti

Laipnības diena

Man ienāca prātā, ka mēs šodienu pašas priekš sevis varētu izsludināt par Laipnības dienu.
 
Ko saki?
Tev patiktu?
 
Ko nozīmē Laipnības diena?
 
Nu to, ka pilnīgi visu, ko šodien runāsim, ko gribēsim pateikt, paprasīt, uzjautāt, norādīt vai pat aizrādīt – izdarīsim to laipni ar iekšēju mīļumu un mieru sevī.
 
Vai mēs varētu?
Vai tas Tev būtu izaicinājums?
 
Šis gan būtu viens liels pienesums sievišķības audzēšanā, ja mēs iemācītos runāt mīļi un laipni. Tā formula skan – runāt labi par labo.
 
Un ko darīt ar slikto?
Uztaisi to par labo.
 
Mēs jau runājām, ka katru situāciju var pārvērst mīlestībā. Tātad katru sarunu var izveidot par laipnu un patīkamu komunikāciju. Piekrīti?
 
Mēs to varētu izveidot kā eksperimentu un pavērot – kas mūsu dzīvē mainās, ja izturamies laipni un mīļi. Kā citi cilvēki mainās. Kā mēs jūtamies. Un vispār – cik ilgi spējam to laipnību noturēt.
 
Starp citu – šī būtu laba apņemšanās veselām simts dienām. Un kā tik atkal “noraujas”, tā atgriežas pie pirmā dienas un skaita no jauna. Feini, vai ne?
 
Bet šodien bez jebkādas apņemšanās simts dienām.
Vienkārši šodienu izveidojam par laipnības pilnu dienu.
 
Un varbūt ejam vēl tālāk – ne tikai runājam laipni, bet laipni paskatāmies. Un burtiski uz jebko. Uz garām skrienošu sunīti, braucošu mašīnu, ejošu cilvēku – vienkārši skatāmies laipni.
 
Un ja liekas neiespējami, tad atgādinām sev, ka tas taču tikai uz vienu dienu. Mēs taču rīt varēsim atkal pa vecam. Vai varbūt tieši otrādi – mums tā būs iepaticies, ka rīt turpināsim un nu jau uz priekšdienām neko vairs savā izturēšanās manierē nemainīsim.
 
Inese

Atbildēt