Cart

''Kā dzīvot ar centru sevī''

SEMINĀRS ”Kā dzīvot ar centru sevī”

Es bieži aizdomājos – bet kur tad mums tas haoss domās, galvā un dzīvē rodas.

Visbiežāk tas ir no uztraukumiem, stresa, nepacietības, nesaprašanas, arī piekusuma. Tātad mums vienkārši vajag atrast kādu “poti” pret stresu. Un man patīk dažādi paņēmieni, ko pielietoju jau gadiem.

Viens, kas lieliski nostrādā ir tas – šeit un tagad. Tātad, lai cik daudz darba, lai cik traks ir dzīves skrējiens, lai kā ap mani virpuļo dzīve un notikumi, es šobrīd daru tikai vienu lietu. Un lūk – domāju arī tikai par šo vienu lietu. Un es nesatraucos, ka man ir vēl 15 neatbildēti epasti, ka man jāsapako sūtījumi pastam, ka man jāaizskrien uz lidostu, ka man jāsagatavo rītdienas prezentācija, un ka tūlīt bērns jāliek gulēt diendusu utt. Ja reiz es šobrīd rakstu šo mūsu sarunu, tad domāju tikai par to. Un pateicoties šim paradumam domāt līdzi tam, ko daru, es iegūstu mieru. Es vienkārši neatļauju savam prātam man uzdzīt stresu par vēl kaudzi darbiem, kas gaida savu kārtu. Es tos izdarīšu un katrā reizē domāšu tikai par to vienu, ko tai mirklī darīšu.

Šis ir brīnišķīgs paradums, kas palīdz iegūt iekšēju mieru un klusumu.

Pilnīgi cits ir jau daudz skarbāks. Ja nāk virsū uztraukums vai panika, ka kaut kas nenotiek pēc mana prāta, ka kaut ko nepaspēju, vai kaut kas nesanāk. Tai mirklī man ir ļoti skarbs jautājums “vai no tā, kas ar mani šobrīd notiek vai nenotiek, var kāds nomirt?” – ja nevar, tad pārējais nav satraukuma vērts. Es zinu arī savā dzīvē laikus un brīžus, kad patiešām citu cilvēku dzīvē ir bijusi atkarīga no manis – un tad jā, tad koncentrējies uz maksimumu un dari visu, ko spēj. Bet…vai nokavēšu vai nenokavēšu transportu, vai izdarīšu vai neizdarīšu konkrēto lietu, vai izdarīšu to šodien vai citu dienu….. tas viss patiešām nav stresa vērts. Diemžēl to sāk saprast tikai tad, kad dzīvē esi piedzīvojis krietni vien lielākus zaudējumus kā ikdienas nepadarītie darbi vai neizpildītais šodienas plāns.

Ir tas brīnišķīgais teiciens, lai protam atšķirt ko varam mainīt, neuztraukties par to, ko nevaram.

Bieži vien mēs ļoti daudz nemiera savā dzīvē radām pašas tikai dēļ lieka uztraukuma par lietām, par kurām pilnīgi varētu neuztraukties, ja vien mēs paspētu apdomāties “vai tiešām par šo ir jāuztraucas”.

Vienkārši uzjautājot sev – vai šis ir satraukuma vērts. Un ja jā – tad…rīkojies. Ja nē – nav ko satraukties.
Ieelpoju un izelpoju un atgūstu mieru un savu labsajūtu. Tas ir arī viens no veidiem kā būt un dzīvot ar centru sevī.

Inese


SEMINĀRS ”Kā dzīvot ar centru sevī”
 
PIETEIKŠANĀS: KALENDĀRĀ
 
Lektore: INESE PRISJOLKOVA
 
Dalības maksa: EUR 30,00 (t.sk. PVN) par nodarbību
 
Norises laiks: skatīt kalendārā
 
Norises vieta: Pavasara studijas telpas Rīgā, Pērnavas ielā 19-315 (pie durvīm jānospiež “35” un lektore atvērs durvis).
 
Kontakti: pavasarastudija@gmail.com, 29100714

Leave a Reply