Grozs

''Kā dzīvot ar centru sevī''

Kad Tu pēdējo reizi pie sevis uztraucies, “ko par mani padomās”?

Ir dažādi mūsu niķi un paradumi, kas ļoti pat traucē mums sevī mīlēt. Viens no tiem – mēs tērējam ļoti daudz enerģijas par citu domām. Mēs uztraucamies, “ko par mani padomās”, mēs nervozējam, vai mēs patīkam, vai cilvēki ir apmierināti ar mums utt.

Kad Tu pēdējo reizi pie sevis uztraucies “ko par mani padomās”?

Vai bieži tas Tev ienāk prātā?

Un ja vēl par tiem “svešajiem” mēs varbūt esam jau iemācījušies neuztraukties, tad kā iet ar pašiem tuvākajiem? Mamma, tētis, vīrs, bērni? Vai viņu domas Tev laiku pa laikam neliek pārdomāt savu izturēšanos vai rīcību?

Es varu godīgi pateikt, ka pusi dzīves esmu ļoti uztraukusies par to, ko mani tuvākie par mani domās. Lai mana mamma un tētis mani novērtētu, lai māsas, lai vīrs, kolēģi. Un, protams, ka jo vairāk uztraucos, jo zemāk kritās pašapziņa, un tas uztraukums jau atkal izraisīja kādu kritiku vai manu vērtību apšaubīšanu. Un diemžēl, es par sevi nemācēju pastāvēt. Toreiz nē. Mani tas ļoti ietekmēja un mīlestības daudzums zuda un zuda, līdz kādā brīdī es attapos, ka vispār vairs sevi nemīlu, tik cenšos izpatikt un mainīties, un būt gudra, un būt erudīta, un skaista un modīga utt.

Vai tagad mani tas pilnīgi neskar?

Skar.

Tikai tagad es ļoti ātri to atpazīstu un atkal atgriežos savās vērtībās un audzēju to, kas sašķobījies.

Piedevām pamanu, ka visvieglāk mani var izsist no sliedēm jautājumos, kurus savā pārliecībā vēl neesmu nostabilizējusi. Nu, vienkārši neesmu pietiekoši pārbaudījusi vai pietiekami par to domājusi.

Un tas var būt par visu – par izskatu, par tērpiem, par vērtībām, par pārliecību.

Kad senākos laikos nogriezu matus – uztraucos, ko diez citi teiks. Kad nokrāsoju gaišus – atkal uztraukums. Kad nokrāsoju tumšus – atkal uztraukums.

Vai par kādiem saviem izteikumiem, vai pārliecībām, vai nostāju. Vienmēr bija uztraukums.

Bet šai visā ir viens noslēpums. Un šis noslēpums skan – ja Tu sev patiksi, tad arī citiem patiksi. Ja Tu būsi ar sevi apmierināta, citi ar Tevi būs apmierināti. Un ja būsi par sevi pārliecināta, tad arī citi Tev ticēs.

Un tieši tādēļ ir mazāk jādomā par to, ko domās citi. Tā vietā jāaudzē pārliecība un pašapziņa un mīlestība sevī.

Tiekamies SEMINĀRĀ ”Kā dzīvo ar centru sevī”, kurā runāsim par šo lietu, kā arī citiem jautājumiem, kas skar pašcieņu, pašvērtību un centru sevī.

Ar mīļumu, Inese


 

SALACGRĪVĀ Seminārs “Kā dzīvot ar centru sevī”
Lektore: INESE PRISJOLKOVA
Dalības maksa: EUR 20,00 (t.sk. PVN)
Norises laiks: 6.septembris no plkst. 17:30-20:00
Norises vieta: Salacgrīvas kultūras nama mazajā zālē
 
Pieteikšanās pa tālruni 29100714 vai pavasarastudija@gmail.com

Atbildēt