Grozs

Ineses raksti

Tuvāk mieram dvēselē

Esmu atbraukusi ar tik daudz saules un enerģijas, ka tā nu ir jāizmanto un jādod visos veidos. Priecājos, ka ir, ko dot.Drusku jums atkal pastāstīšu par braucienu un novērojumiem Dubajā, bet šoreiz miera jeb mierīguma kontekstā.

Vai varat iedomāties miljoniem cilvēku, kas nesteidzas un ir mierīgi?
Lūk. Tā tur ir.
Līdz šim es esmu bijusi Eiropas pilsētās, kur ir milzu liels skaits cilvēku, vai arī uz austrumu pusi Maskavā, atceros senāk Erevānā. Bet nu – jebkurā gadījumā, man vienmēr bija licies, ka tur, kur ir daudz cilvēku, tur ir troksnis, zināma agresija, stress, straujš temps.
Šajā braucienā es biju pārsteigta par mieru. Es ne reižu nedēļas laikā neredzēju, ka kāds uz ielas strīdās. Vai “audzina” un rāj bērnus. Vai ka būtu nesaprašanās ģimenē, vai starp paziņām vai draugiem. Ne reižu.
Es neredzēju, ka būtu grūstīšanās metro iekāpšanā vai kādā citā vietā, kur daudz ļaudīm vienlaikus ir jātiek caur kādu šauru eju.
Un domāju, ka varbūt es viena tā laimīgi uz visu skatos un man rozā brilles, bet nē – mēs grupā tieši par to runājām, ka šeit nav jūtams stress.
Man ir vairākas versijas, kādēļ tā ir.
Pirmais – gadiem izstrādāta un uzturēta sabiedrības kultūra. Ka no sākuma tas ir noteikt ar likumu, bet ar laiku iegājies, ka vienkārši uz ielas uzvedas klusi, mierīgi un pieklājīgi.
Otra versija – ka cilvēki piecas reizes dienā regulāri nododas lūgšanām un tieši dēļ šīs biežās saiknes ar Dievu ir daudz paļāvīgāki un mierīgāki. Jo, mīļie, temperaments viņiem kā dienvidniekiem ir daudz straujāks kā mums.
Trešā versija, ka viņi visi ir apmierināti ar dzīvi. Bet nu par šo vēl jāpadomā, jo var gadīties, ka tā tomēr nav.
Ok, bet stāsts jau nav par viņiem. Drīzāk jautājums ir par to, kā mums būt mierā. Kā mums būt mierīgiem, ja blakus ir karš, ja bieži izskan versijas “jūs nākamie”.
Uh, šeit man dikti gribās izstāstīt anekdoti par šo teicienu “jūs -nākamie”.
Kādai jaunai sievietei katrās kāzās vecākas kundzes vienmēr teica “tu nākamā, tu nākamā”, līdz viņai tas tik ļoti uzkrita uz nerviem, ka viņa tieši to pašu sāka teikt viņām tikai bērēs.
Tātad jautājums – kā mums tikt pie miera, kā dzīvot harmonisku dzīvi, ja apstākļi ir nemierīgi un sola tikai arvien nemierīgākus.
Es teiktu, ka ir vairāki paņēmieni – viens no tiem ir sapratne, kas notiek. Ja mēs saprotam, ka Zeme iet cauri turbulencei, kad viss notiek arvien ātrāk un ātrāk, kad pandēmijas, kari, sabrukšana ir vecās pasaules sabrukums, lai jaunā varētu rasties – tad caur šo apzināšanos vienkārši ejam tam cauri.
Nu iedomājies kā ir dzemdībās. Un ja mamma nezinātu, ka dzemedību laikā sāpēs, tad visticamāk, viņai liksies, ka viņa un bērns šai ārprātā mirst.
Bet īstenībā tā ir piedzimšana.
Arī šobrīd mēs piedalāmies šādā procesā. Jā, caur sāpēm, caur grūtumu, caur zaudējumiem, bet šādi rodas jaunā pasaule – mūsu jaunā domāšana, jaunās attiecības, jaunā uztvere un jaunā dzīve, jaunā sabiedrība. Bet līdz tam vēl ir jānonāk.
Tomēr, ja ar saprašanu vien nepietiek, tad otrs veids kā sev varam palīdzēt ir kāds veids kā nomierināt savas sajūtas. Vienkārši ir jābūt paņēmienu kopumam, kurus izmantot priekš tā, lai gūtu mieru.
Elpošanas tehnikas. Kādas konkrētas prakses un uzdevumi, ko dod pats sev. Piemēram – prāta vadīšana.
Nu un vēl viens mega jaudīgs instruments ir meditācijas.
1.aprīlī mēs sāksim jaunu meditāciju ciklu, kuru veltīsim iekšējam un ārējam MIERAM.
Miera meditācijas. Harmonijas meditācijas. Mīlestības meditācijas.
Mīļie, tās būs četras piektdienas, kurās tiksimies LIVE, bet viss, protams, paliks ierakstā.
Un vēl jums būs pieejamas iepriekšējās meditācijas ierakstā, kuras bija un ir par veselību un dziedināšanos.
Divu mēnešu abonēšanas maksa ir 24eur. Tā kā būs pieejamas 8meditācijas – tas sanāk 3eur par katru. (1,5 eur mēnesī par katru meditāciju).
Mīļie, tiekamies. Caur meditācijām mūsu dzīve un pasaule kļūst labāka.

Pieteikties var ŠEIT

Atbildēt