Grozs

Manā dzīvē ir bijuši vairāki pagrieziena punkti, kad dzīve kardināli mainās, un savās domās dzīvi turpmāk vienmēr iedalu “pirms un pēc” šī notikuma. Viens no šādiem brīžiem, bija tai mirklī, kad sapratu, ar ko turpmāk nodarbošos. Kas būs mana pašrealizācija. Caur ko pasauli darīšu labāku.

Tagad itin bieži saku – tas bija pirms Pavasara studijas. Tas bija pirms sāku rakstīt grāmatas.

Un sākumā manās domās tā mana nodarbošanās jau nemaz neskanēja kā “studijas vadītāja”, “lektore” vai “grāmatu autore”. Kad vēl tikai taustījos un meklēju, ko gribu darīt, tas formulējums bija daudz aprakstošāks un balstīts jautājumos –

  • Ko es patiešām gribu darīt diendienā gadu no gada?
  • Kas man padodas un neapnīk?
  • Ko es darītu pat tad, ja to nesauktu par savu darbu vai nodarbošanos?

Un jau toreiz zināju visus šos jautājumus, ko tagad vadu seminārā – kas ir mani talanti, kādas rakstura īpašības, ar ko man patīk nodarboties ikdienā utt. Tur ir vesela shēma, pēc kuras lieliski varam saprast, kam esam radīti. BET… tai brīdī, kad es šo visu atbildēju pati sevi, kad uzbūru to bildi, kas tad būs mans darbs, tas izklausījās vairāk kā komiski: “es gribu sarunāties ar brīnišķīgām, gudrām patīkamām sievietēm par attiecībām, par laimi, par mīlestību, par Dievu, par pasaules kārtību. Un lai tas ir mīļā gaisotnē, sirsnīgi un absolūtā labestībā”. Pie sevis toreiz nosmēju, ka es taču no darba brīvā laikā varu tērzēt, cik man patīk. Bet tāda darba taču nav. Nu, kurš man maksās naudu par to, ka pavadīšu laiku patīkamās sarunās ar sievietēm par laimi un mīlestību. Toreiz man tas likās nereāli.

Bet es tik un tā turpināju par to domāt. Līdz vienā brīdī sāku savās domās iztēloties, kā tas būtu. Un pēc tam to aprakstīt. Toreiz vēl tādu blogeru nebija. Arī tādu studiju, kurā runā par laimi un mīlestību, ne.

Savu nodarbošanos, savu darbu jeb kā es saucu – dzīves misiju – es vienkārši izdomāju un radīju pati.

Un tieši tādēļ zinu, ka cilvēkam nav jāstrādā darbu tikai tādēļ, ka viņam to kāds piedāvā vai ir brīva vakance. Ne viss, kam es deru, der man.

Jau toreiz (pirms desmit gadiem) es zināju, ka man nav jāskatās un jāmeklē, kam deru es. Man ir jāuzzina, kas der man, un ko gribu darīt, neatkarīgi no tā, vai šāds piedāvājums darba tirgū ir, vai nav.

Seminārs “Misija, darbs vai bizness” ir par to, kā atklāt – kas ir Tava dzīves misija, kas ir tas, ko gribi darīt. Kas ir tas, kas Tevi darītu laimīgu.

Es piekrītu teicienam – “atrodi to, ko Tev patīk darīt, un Tev nekad vairs nebūs jāstrādā”. Man tiešām tā ir. Es savu darbošanos nesaucu par darbu, es to nesaucu par biznesu. Varbūt, ka es to varētu saukt par savu misiju, lai gan šis vārds mūsu ikdienas leksikā nav pierasts. Un tomēr tas ir vistuvāk tam, ko es katram cilvēkam novēlu: izzini sevi, uzzini, kas Tev vislabāk padodas, patīk, iedvesmo un dod gandarījumu un iemācies ar to nopelnīt naudu (bez kā mūsdienu pasaulē tomēr būtu grūti). Starp  citu – tieši ar savu īsteno (sapņu) nodarbošanos mēs varam ļoti labi nopelnīt, pat ja tas nav naftas bizness. Kādēļ? Jo Visums palīdz. Kad esam savā vietā un mums viss patīk, pasaule no tā kļūst labāka un Tev atdara ar darba augļiem, gandarījumu un materiālām vērtībām.

Drīzumā pie mums Pavasara studijā vadīšu nodarbību “Misija, darbs vai bizness”. Vadu to reti, bet tā ir viena no visu laiku vērtīgākajām tēmām, ko esmu izveidojusi. Ja Tev nav skaidrības, ar ko nodarboties, jeb varbūt zini ko, bet nevari uzsākt – droši piesakies un nāc. Būs ļoti noderīgi.

Ar mīļumu, Inese