Grozs

KANĀLS

Lai dzīve uzmirdz

Pastāstīšu jums par Toma kanālu.

Būtībā no Kanāla var uzzināt visu, bet ne visam Toms grib pievērsties. Viņš parasti neskatās ģimenes vai attiecību intrigas, vai kaut kādus jautājumus, kas ir tieši cilvēka brīva izvēle un griba.

Viņš negrib, lai viņam jautā ko tādu kā zīlniekiem.

.

Es tam ļoti piekrītu, jo ….pastāstīšu teoriju.

Cilvēkam liela māksla ir kļūt par pieaugušo. Ne visiem tas izdodas, kaut gadu jau daudz.

Pieaugušais uzņemas atbildību. Viņš nemēģina pārvelt izvēli uz citiem. Arī atbildību ne.

Kad sākas “apstākļi ir stiprāki par mani”, vai “pie visa vainīga valdība un likumi” vai “man bija grūta bērnība, tādēļ nevaru šo vai to…” – varam saprast, ka cilvēks ir bērna lomā.

Arī tad, kad gribas, lai ir kāds “lielāks”, kas izlems manā vietā vai pateiks priekšā, kā darīt.

.

Vēl Toms neskatās to, ko pats kā cilvēks nezina vai nesaprot. Dažkārt pat ir tā, ka ir uzdots jautājums, viņam jāpaskatās googlē, kas tas par terminu, un tad, kad saprot, par ko runa, tad var izskaidrot atbildi.

.

Mums pēdējā ārpusgrupas pieredze bija interesanta – mēs pēc Gaismas ģimenes klātienes pasākuma mazā lokā jautājām – kas katram no mums ir dzīves misija un galvenie uzdevumi un cik daudz to esam katrs apzinājušies.

Toms izstāsta vienam, otram – pēc tam pagriežas pret mani un saka “tu visu jau esi izdarījusi un tālāk es negribu skatīties”.

Jautāju: “vai varu doties Mājās”.

Viņš saka: “jā”.

.

Un tā ir laba sajūta, ka visu, ko apņēmos pirms dzīves, esmu izdarījusi.

Tagad varu radīt jaunus mērķus vai arī baudīt dzīvi un nedarīt neko (kas nu vispār nebūtu manā garā). Vai doties prom (kas atkal nebūtu manā garā, jo man tik ļoti patīk dzīvot, un tik daudz vēl ko atklāt un pieredzēt. Lai gan…arī Kosmosā un Debesīs ir tik skaisti. Zeme jau noteikti nav vienīgā brīnišķīgā vieta, kuru izbaudīt). Ir pilnīga paļāvība.

.

Bet pārsvarā cilvēki savu īsteno dzīves mērķi un uzdevumu nezina. Manai draudzenei bija, ka jāsakārto dzimtas jautājumi. Un tai brīdī, kad to izdarīs – visa dzīve uzmirdzēs.

Starp citu – tā ir zīme, ka esi atradis savu īsteno būtību un dzīves jēgu un misiju – ka iestājas miers un dzīve (vai pats cilvēks) sāk mirdzēt.

Pārsvarā cilvēki ne tikai nav izpildījuši savu dzīves misiju, bet pat nav sapratuši, kas tieši tas ir.

Uzreiz pateikšu – ka izveidot ģimeni, piedzemdēt bērnus vai nodibināt firmu – tā nav dzīves misija. Tas viss ir dzīve un pieder pie lietas, bet dzīves misija ir personīgā Tava attīstība un pēc tam devums pasaulei.

.

Šodien sākam Toma Kanāla grupā maija tiešraides.

Grupā, protams, tik individuāli neskatāmies un nevienam citam (kā man) viņš arī neteiktu tik eksistenciālus jautājumus.

Grupa vairāk ir kā pasaules izzināšana un dažādu jautājumu un skatījumu iztirzāšana. Vēl var teikt – apziņas paplašināšana.

Kā Jana saka – daudz vērtīgāk par TV ziņām vakaros.

Atbildēt